Yhteystiedot ja ajanvaraus

palvelemme valtakunnallisesti – olemme kelan palveluntuottaja

Puhelinnumero: 010 525 8801 (mm. paikkakyselyt ja neuvonta)
Sähköposti: kuntoutus@coronaria.fi

Toimipaikat JA TERAPEUTIT

Palvelemme asiakkaitamme yli 40 toimipisteen ja yli 300 asiantuntijan voimin.

toimipaikat

terapeutit


Kuntoutuspalvelut – Espoo
Kappelitie 6, 02200 Espoo

Tiimivastaava (puheterapia, toimintaterapia)
Annette  Hasel | p. 050 523 1447  |  annette.hasel@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Inkka Sundblad | p. 050 309 3344 | inkka.sundblad@coronaria.fi


Kuntoutuspalvelut – Espoo, CORONARIA TERAPEIJA
Kuusiniementie 2, 02710 Espoo

Kehitysjohtaja
Heikki Manninen |  p.  0400 345 417 heikki.manninen@coronaria.fi


Kuntoutuspalvelut – Helsinki
Malmin  kauppatie  8, 00700  Helsinki

Tiimivastaava (puheterapia,  toimintaterapia)
Katariina Päivilä  |  p.  050 338 8974  |  katariina.paivila@coronaria.fi

Tiimivastaava (psykologipalvelut, psykoterapia)
Riina Airo-Niemi | p. 040 193 9406 | riina.airo-niemi@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Inkka Sundblad | p. 050 309 3344 | inkka.sundblad@coronaria.fi


Kuntoutuspalvelut – Helsinki, Coronaria Terapeija
Kivensilmänkuja 3, 00920 Helsinki

Kehitysjohtaja
Heikki Manninen  |  p.  0400 345 417 heikki.manninen@coronaria.fi


Kuntoutuspalvelut – HYVINKÄÄ
SILTAKATU 8, 05900 Hyvinkää

p. 019 469 369

Tiimivastaava
Päivi Tolppanen  |  p. 050 5690 297 | paivi.tolppanen@coronaria.fi


Kuntoutuspalvelut – Vantaa
Jaakonkatu 2, 01620 Vantaa

Tiimivastaava
Miia Lautamies | p. 050 413 4887 | miia.lautamies@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Inkka Sundblad | p. 050 309 3344 | inkka.sundblad@coronaria.fi


Kuntoutuspalvelut – VANTAA, Coronaria Terapeija
KYLÄKAIVONTIE 6, 01350 vantaa

Kehitysjohtaja
Heikki Manninen  |  p.  0400 345 417 heikki.manninen@coronaria.fi


KUNTOUTUSPALVELUT  – Porvoo
Mannerheiminkatu 7, 2. krs, 06100 Porvoo

Tiimivastaava
Marina Paqvalén| p. 040 194 1753  | marina.paqvalen@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Inkka Sundblad | p. 050 309 3344 | inkka.sundblad@coronaria.fi


Kuntoutuspalvelut – Jyväskylä
Ahjokeskus: Ahjokatu 14-­16, 40320 Jyväskylä
HUHTAKESKUS: NEVAKATUI 1, 40320 JYVÄSKYLÄ
KUOKKALA: POLTTOLINJA 1, 40520 JYVÄSKYLÄ
PALOKKA, KAUPPAKUJA 3, 40270 JYVÄSKYLÄ

Tiimivastaava (puheterapia)
Heli  Holmberg  |  p.  050 575 7961  |  heli.holmberg@coronaria.fi

Tiimivastaava (fysioterapia)
Juha  Suhanto |  p.  040  716  8874  |  juha.suhanto@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Tiina Vauhkonen | p. 050 467 9995 | tiina.vauhkonen@coronaria.fi


Kuntoutuspalvelut – Jämsä
TEOLLISUUSKATU 5, 42100 JÄMSÄ

Tiimivastaava:
Heli Holmberg | p. 050 575 7961 | heli.holmberg@coronaria.fi


Kuntoutuspalvelut – Järvenpää
SIBELIUKSENKATU 19 A 23, 04400 JÄRVENPÄÄ

Tiimivastaava:
Jenni Turunen | p. 050 338 7080 | jenni.turunen@coronaria.fi

Palvelupäällikkö:
Inkka Sundblad | p. 050 309 3344 | inkka.sundblad@coronaria.fi


Kuntoutuspalvelut – Kajaani
Linnankatu 6, 87100  Kajaani

Tiimivastaava (puheterapia,  toimintaterapia)
Tiina  Heikkinen  |  p.  040 192 3914  |  tiina.heikkinen@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Niina Niva | p. 050 562 9466 | niina.niva@coronaria.fi


Kuntoutuspalvelut – Kemi
Valtakatu 20, 94100  Kemi

Tiimivastaava (puheterapia,  toimintaterapia,  fysioterapia)
Kirsi  Kinnunen  |  p.  050 521 0063  |  kirsi.kinnunen@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Mirva Saarela | p. 040 183 6609 | mirva.saarela@coronaria.fi


Kuntoutuspalvelut – Kotka
Keskuskatu 10, 48100  Kotka

Tiimivastaava (puheterapia,  toimintaterapia)
Katariina  Rantalainen  |  p.  050 593 3265 |katariina.rantalainen@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Tiina Vauhkonen | p. 050 467 9995| tiina.vauhkonen@coronaria.fi


Kuntoutuspalvelut – Kuopio
Käsityökatu  41, 70100  Kuopio

Tiimivastaava (puheterapia,  toimintaterapia)
Krista Rönkkö  |  p. 050 368 8772  |  krista.ronkko@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Tiina Vauhkonen | p. 050 467 9995 | tiina.vauhkonen@coronaria.fi


KUNTOUTUSPALVELUT – KUOPIO – PETOSEN FYSIOTERAPIA
PYÖRÖNKAARI 3, 70820 KUOPIO

Tiimivastaava
Tiina Taskinen | p. 050 322 8299 | tiina.taskinen@coronaria.fi


KUNTOUTUSPALVELUT – KUOPIO – KUNTO KUOPIO
TORIKATU 19, 70110 KUOPIO

Tiimivastaava
Tiina Taskinen | p. 050 322 8299 | tiina.taskinen@coronaria.fi


Kuntoutuspalvelut – Lahti
Hämeenkatu 20, 15110 Lahti

Tiimivastaava
Heli Huhtanen | p. 050 338 8213heli.huhtanen@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Tiina Vauhkonen | p. 050 467 9995 tiina.vauhkonen@coronaria.fi


KUNTOUTUSPALVELUT – LAPPEENRANTA
VALTAKATU 33,  53100 LAPPEENRANTA

Tiimivastaava  (puheterapia)
Katariina  Rantalainen  |  p. 050 593 3265  |katariina.rantalainen@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Tiina Vauhkonen | p. 050 467 9995 | tiina.vauhkonen@coronaria.fi


KUNTOUTUSPALVELUT – IMATRA
MANSIKANKUJA 2, 55120 IMATRA

p. 010 525 8801


KUNTOUTUSPALVELUT – MÄNTTÄ
KAUPPAKATU 21, 35800 MÄNTTÄ-VILPPULA

Tiimivastaava:
Heli Holmberg | p. 050 575 7961 | heli.holmberg@coronaria.fi


Kuntoutuspalvelut – Oulu
Saaristonkatu  22, 90100  Oulu

Autolla saapuessasi kuntoutuksen toimipisteelle ajetaan Kansankadun kautta

Tiimivastaavat  (puheterapia, toimintaterapia)
Piia Haapalainen  |  p.  050 379 5161  |  piia.haapalainen@coronaria.fi
Maarit Ronkainen  |  p.  050 411 6535  |  maarit.ronkainen@coronaria.fi
Tuulikki Väinämö  |  p.  050 353 2844  |  tuulikki.vainamo@coronaria.fi
Anu Niemilehto |  p. 050 330  5127anu.niemilehto@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Mirva Saarela | p. 040 183 6609 | mirva.saarela@coronaria.fi


Kuntoutuspalvelut – Oulu – Medifamilia

Kelan  sopeutumisvalmennuskurssit  ja yksilökuntoutusjaksot, Sokos  Hotel  Eden, Holstinsalmentie  29, 90510 Oulu

Palvelupäällikkö
Sari  Ronkainen  |  p.  044  714  7092  |  sari.ronkainen@coronaria.fi

Medifamilia / Avokuntoutus
Isokatu  19  B  14,  90100  Oulu

Palvelupäällikkö
Piia Haukilahti | p. 044 765 2612 | piia.haukilahti@coronaria.fi


Kuntoutuspalvelut – Pori
Eteläkauppatori  4, 28100  Pori

Palvelupäällikkö
Pasi Singh | p. 040 571 9965 | pasi.singh@coronaria.fi


Kuntoutuspalvelut – Pori FYSIONS
ITÄPUISTO 11, 28100  Pori

Palvelupäällikkö
Pasi Singh | p. 040 571 9965 | pasi.singh@coronaria.fi


Kuntoutuspalvelut – Pudasjärvi
Jukolantie  1,   93100  Pudasjärvi

Tiimivastaava  (puheterapia,  toimintaterapia,  fysioterapia)
Riitta  Tiainen  |  p.  040  684  7299  |  riitta.tiainen@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Niina Niva | p. 050 562 9466 | niina.niva@coronaria.fi


Kuntoutuspalvelut – Coronaria Special – Raahe
Antinkankaantie 30, 92130 Raahe

Tiimivastaava (puheterapia, toimintaterapia, fysioterapia)
Sirpa Lampela | p. 050 576 4977 | sirpa.lampela@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Mirva Saarela | p. 040 183 6609 | mirva.saarela@coronaria.fi


Kuntoutuspalvelut – Rovaniemi
LÄHTEENTIE  20, 96100  Rovaniemi

Tiimivastaava  (puheterapia,  toimintaterapia,  fysioterapia)
Kaisu  Utriainen  |  p.  040  827  0606  |  kaisu.utriainen@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Niina Niva | p. 050 562 9466 | niina.niva@coronaria.fi


Kuntoutuspalvelut – Tampere (FRONTAALI, Medifamilia, Contextia)
HALLITUSKATU 8B, 4.kerros, 33200  Tampere

Palvelupäällikkö
Pasi Singh | p. 040 571 9965 | pasi.singh@coronaria.fi

Palvelupäällikkö (psykologi- ja psykoterapiapalvelut)
Saara Heusala | p. 050 322 3335saara.heusala@coronaria.fi

Tiimivastaava (puhe- ja toimintaterapiapalvelut)
Johanna Naamanka | p. 050 527 5685 | johanna.naamanka@coronaria.fi


Kuntoutuspalvelut – Turku
Yliopistonkatu  37, 20100  Turku

Tiimivastaava  (puheterapia,  toimintaterapia)
Suvi  Vehkavuori  |  p.  050  387  6630  |  suvi.vehkavuori@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Inkka Sundblad | p. 050 309 3344 | inkka.sundblad@coronaria.fi


KUNTOUTUSPALVELUT – ÄÄNEKOSKI
TORIKATU 5, 44100 ÄÄNEKOSKI

Tiimivastaava
Maija Mannisenmäki | p. 044 280 4510 | maija.mannisenmaki@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Tiina Vauhkonen | p. 050 467 9995 | tiina.vauhkonen@coronaria.fi


KUNTOUTUSPALVELUT – OUTOKUMPU
SUUTARINKATU 9, 83500 OUTOKUMPU

Tiimivastaava
Sirkka Parviainen | p. 050 363 9917 | sirkka.parviainen@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Matti Auvinen | p. 050 558 1663 | matti.auvinen@coronaria.fi


KUNTOUTUSPALVELUT – SUOLAHTI

ASEMAKATU 10, 44200 ÄÄNEKOSKI

Tiimivastaava
Maija Mannisenmäki | p. 044 280 4510 | maija.mannisenmaki@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Tiina Vauhkonen | p. 050 467 9995 | tiina.vauhkonen@coronaria.fi


KUNTOUTUPALVELUT – KUUSAMO
KELANTIE 4 A 2, 93600 KUUSAMO

Tiimivastaava
Susanna Viinikka | P.040 5823 201 | susanna.viinikka@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Niina Niva | P.050 5629 466 | niina.niva@coronaria.fi


KUNTOUTUSPALVELUT – HANKO
ESPLANAADI 81, 10900 HANKO

Palvelupäällikkö
Inkka Sundblad | p.050 309 3344 | inkka.sundblad@coronaria.fi


KUNTOUTUSPALVELUT – UUSIKAUPUNKI
RANTAKATU 15, 23500 UUSIKAUPUNKI

Tiimivastaava
Sirpa Toivonen | p. 050 074 5099 | sirpa.toivonen@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Pasi Singh | p. 040 571 9965 | pasi.singh@coronaria.fi


KUNTOUTUSPALVELUT – SALLA
MYLLYTIE 2, 98900 SALLA

Tiimivastaava
Marja-Leena Määttä | p. 0400 21 2717 | marja-leena.maatta@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Niina Niva | p. 050 562 9466 | niina.niva@coronaria.fi


KUNTOUTUSPALVELUT – SAVUKOSKI
UITTOTIE 2, 98800 SAVUKOSKI

Tiimivastaava
Marja-Leena Määttä | p. 0400 21 2717 | marja-leena.maatta@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Niina Niva | p. 050 562 9466 | niina.niva@coronaria.fi


KUNTOUTUPALVELUT – KEMIJÄRVI
VAPAUDENKATU 10-12, 98100 KEMIJÄRVI

Tiimivastaava
Riitta Palojärvi | P.040 766 3582 | riitta.palojarvi@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Niina Niva | p. 050 562 9466 | niina.niva@coronaria.fi


KUNTOUTUSPALVELUT – POSIO
AHOLANTIE 2, 97900 POSIO

Tiimivastaava
Riitta Palojärvi | P.040 766 3582 | riitta.palojarvi@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Niina Niva | p. 050 562 9466 | niina.niva@coronaria.fi


KUNTOUTUSPALVELUT – NIVALA
TORIPIHA 1, 85500 NIVALA

Tiimivastaava
Esa Laakkonen | p.050 466 6630 | esa.laakkonen@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Mirva Saarela | p. 040 183 6609 | mirva.saarela@coronaria.fi


KUNTOUTUSPALVELUT – SIEVI
MATINPOLKU 12, 85410 SIEVI

Tiimivastaava
Esa Laakkonen | p.050 466 6630 | esa.laakkonen@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Mirva Saarela | p. 040 183 6609 | mirva.saarela@coronaria.fi


KUNTOUTUSPALVELUT – YLIVIESKA
JUURIKOSKENKATU 6, 84100 YLIVIESKA

Tiimivastaava
Esa Laakkonen | p. 050 466 6630 | esa.laakkonen@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Mirva Saarela | p. 040 183 6609 | mirva.saarela@coronaria.fi


KUNTOUTUSPALVELUT – PIELAVESI
TORITIE 2, 72400 PIELAVESI

Tiimivastaava
Hanna Kohonen | p. 040 716 0820 | hanna.kohonen@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Matti Auvinen | p. 050 558 1663 | matti.auvinen@coronaria.fi


KUNTOUTUSPALVELUT – LAPINLAHTI
JUHANI AHONTIE 4, 73100 LAPINLAHTI

Tiimivastaava
Hanna Kohonen | p. 040 716 0820 | hanna.kohonen@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Matti Auvinen | p. 050 558 1663 | matti.auvinen@coronaria.fi


KUNTOUTUSPALVELUT – SUONENJOKI
IISVEDENTIE 3, 77600 SUONENJOKI

Ajanvaraus ja tiedustelut
p.040 663 1895

Palvelupäällikkö
Niina Niva | p. 050 562 9466 | niina.niva@coronaria.fi


KUNTOUTUSPALVELUT – VAASA
HOVIOIKEUDENPUISTIKKO 23, 65100 VAASA

Ajanvaraus ja tiedustelut
p. 010 525 8801

Palvelupäällikkö
Niina Niva | p. 050 562 9466 | niina.niva@coronaria.fi


KUNTOUTUSPALVELUT – JOENSUU
NIINIVAARANTIE 52, 80200 JOENSUU

Tiimivastaava
Sirkka Parviainen | p. 050 363 9917 | sirkka.parviainen@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Matti Auvinen | p. 050 558 1663 | matti.auvinen@coronaria.fi


KUNTOUTUSPALVELUT – VARKAUS
PIRNANKATU 4, 78200 VARKAUS

Ajanvaraus ja tiedustelut
p. 043 211 1036

Tiimivastaava
Tiina Taskinen | p. 050 322 8299 | tiina.taskinen@coronaria.fi