Yhteystiedot ja ajanvaraus

palvelemme valtakunnallisesti – olemme kelan palveluntuottaja

Puhelinnumero: 010 525 8801 (mm. paikkakyselyt ja neuvonta)
Sähköposti: kuntoutus@coronaria.fi

Toimipaikat JA TERAPEUTIT

Palvelemme asiakkaitamme yli 20 toimipisteen ja yli 300 asiantuntijan voimin.

toimipaikat

terapeutit


Kuntoutuspalvelut – Espoo
Kappelitie 6, 02200 Espoo

Tiimivastaava (puheterapia, toimintaterapia)
Annette  Hasel | p. 050 523 1447  |  annette.hasel@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Inkka Sundblad | p. 050 309 3344 | inkka.sundblad@coronaria.fi


Kuntoutuspalvelut – Helsinki
Malmin  kauppatie  8, 00700  Helsinki

Tiimivastaava (puheterapia,  toimintaterapia)
Katariina Päivilä  |  p.  050 338 8974  |  katariina.paivila@coronaria.fi

Tiimivastaava (psykologipalvelut, psykoterapia)
Riina Airo-Niemi | p. 040 193 9406 | riina.airo-niemi@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Inkka Sundblad | p. 050 309 3344 | inkka.sundblad@coronaria.fi


Kuntoutuspalvelut – Vantaa
Jaakonkatu 2, 01620 Vantaa

Tiimivastaava
Miia Lautamies | p. 050 413 4887 | miia.lautamies@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Inkka Sundblad | p. 050 309 3344 | inkka.sundblad@coronaria.fi


KUNTOUTUSPALVELUT  – PORVOO
Mannerheiminkatu 7, 2. krs, 06100 Porvoo

Tiimivastaava
Marina Paqvalén| p. 040 194 1753  | marina.paqvalen@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Inkka Sundblad | p. 050 309 3344 | inkka.sundblad@coronaria.fi


Kuntoutuspalvelut – Jyväskylä
Ahjokatu 14-­16, 40320 Jyväskylä

Tiimivastaava (puheterapia)
Heli  Holmberg  |  p.  050 575 7961  |  heli.holmberg@coronaria.fi

Tiimivastaava (fysioterapia)
Juha  Suhanto |  p.  040  716  8874  |  juha.suhanto@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Tiina Vauhkonen | p. 050 467 9995 | tiina.vauhkonen@coronaria.fi


Kuntoutuspalvelut – Järvenpää
SIBELIUKSENKATU 19 A 23, 04400 JÄRVENPÄÄ

Tiimivastaava:
Jenni Turunen | p. 050 338 7080 | jenni.turunen@coronaria.fi

Palvelupäällikkö:
Inkka Sundblad | p. 050 309 3344 | inkka.sundblad@coronaria.fi


Kuntoutuspalvelut – Kajaani
Linnankatu 6, 87100  Kajaani

Tiimivastaava (puheterapia,  toimintaterapia)
Tiina  Heikkinen  |  p.  040 192 3914  |  tiina.heikkinen@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Niina Niva | p. 050 562 9466 | niina.niva@coronaria.fi


Kuntoutuspalvelut – Kemi
Valtakatu 20, 94100  Kemi

Tiimivastaava (puheterapia,  toimintaterapia,  fysioterapia)
Kirsi  Kinnunen  |  p.  050 521 0063  |  kirsi.kinnunen@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Mirva Saarela | p. 040 183 6609 | mirva.saarela@coronaria.fi


Kuntoutuspalvelut – Kotka
Keskuskatu 10, 48100  Kotka

Tiimivastaava (puheterapia,  toimintaterapia)
Katariina  Rantalainen  |  p.  050 593 3265 | katariina.rantalainen@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Tiina Vauhkonen | p. 050 467 9995| tiina.vauhkonen@coronaria.fi


Kuntoutuspalvelut – Kuopio
Käsityökatu  41, 70100  Kuopio

Tiimivastaava (puheterapia,  toimintaterapia)
Krista Rönkkö  |  p. 050 368 8772  |  krista.ronkko@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Tiina Vauhkonen | p. 050 467 9995 | tiina.vauhkonen@coronaria.fi


Kuntoutuspalvelut – Lahti
Askonkatu 10, 15100  Lahti

Tiimiavastaava
Heli Huhtanen | p. 050 338 8213heli.huhtanen@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Tiina Vauhkonen | p. 050 467 9995 tiina.vauhkonen@coronaria.fi


KUNTOUTUSPALVELUT – LAPPEENRANTA
VALTAKATU 33,  53100 LAPPEENRANTA

Tiimivastaava  (puheterapia)
Katariina  Rantalainen  |  p. 050 593 3265  | katariina.rantalainen@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Tiina Vauhkonen | p. 050 467 9995 | tiina.vauhkonen@coronaria.fi


Kuntoutuspalvelut – Oulu
Saaristonkatu  22, 90100  Oulu

Autolla saapuessasi kuntoutuksen toimipisteelle ajetaan Kansankadun kautta

Tiimivastaavat  (puheterapia, toimintaterapia)
Piia Haapalainen  |  p.  050 379 5161  |  piia.haapalainen@coronaria.fi
Maarit Ronkainen  |  p.  050 411 6535  |  maarit.ronkainen@coronaria.fi
Tuulikki Väinämö  |  p.  050 353 2844  |  tuulikki.vainamo@coronaria.fi
Anu Niemilehto |  p. 050 330  5127anu.niemilehto@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Mirva Saarela | p. 040 183 6609 | mirva.saarela@coronaria.fi


Kuntoutuspalvelut – Oulu – Medifamilia

Kelan  sopeutumisvalmennuskurssit  ja yksilökuntoutusjaksot, Sokos  Hotel  Eden, Holstinsalmentie  29, 90510 Oulu

Palvelupäällikkö
Sari  Ronkainen  |  p.  044  714  7092  |  sari.ronkainen@coronaria.fi

Medifamilia / Avokuntoutus
Isokatu  19  B  14,  90100  Oulu

Palvelupäällikkö
Piia Haukilahti | p. 044 765 2612 | piia.haukilahti@coronaria.fi


Kuntoutuspalvelut – Pori
Eteläkauppatori  4, 28100  Pori

Palvelupäällikkö
Tiina Vauhkonen| p. 050 467 9995 | tiina.vauhkonen@coronaria.fi


Kuntoutuspalvelut – Pudasjärvi
Jukolantie  1,   93100  Pudasjärvi

Tiimivastaava  (puheterapia,  toimintaterapia,  fysioterapia)
Riitta  Tiainen  |  p.  040  684  7299  |  riitta.tiainen@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Niina Niva | p. 050 562 9466 | niina.niva@coronaria.fi


Kuntoutuspalvelut – Raahe
Sovionkatu  4, 92100  Raahe

Tiimivastaava  (puheterapia,  toimintaterapia)
Sirpa Lampela  |  p.  050  576  4977  |  sirpa.lampela@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Mirva Saarela | p. 040 183 6609 | mirva.saarela@coronaria.fi


Kuntoutuspalvelut – Coronaria Special – Raahe
AntinkankaaNtie 30, 92130 Raahe

Tiimivastaava (puheterapia, toimintaterapia, fysioterapia)
Sirpa Lampela | p. 050 576 4977 | sirpa.lampela@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Mirva Saarela | p. 040 183 6609 | mirva.saarela@coronaria.fi


Kuntoutuspalvelut – Rovaniemi
Vapaudentie  22, 96100  Rovaniemi

Tiimivastaava  (puheterapia,  toimintaterapia,  fysioterapia)
Kaisu  Utriainen  |  p.  040  827  0606  |  kaisu.utriainen@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Niina Niva | p. 050 562 9466 | niina.niva@coronaria.fi


Kuntoutuspalvelut – Tampere
Uimalankatu  1, 33540  Tampere

Palvelupäällikkö
Tiina Vauhkonen | p. 050 467 9995 | tiina.vauhkonen@coronaria.fi


Kuntoutuspalvelut – Tampere – Frontaali
Kauppakatu  3  B,  4.krs 33200  Tampere

Ajanvaraus, tiedustelut 010 525 8801

Tiimivastaava (psykologipalvelut)
Hannele Juhola-Eriksson | p. 040 060 8208 | hannele.juhola-eriksson@coronaria.fi


Kuntoutuspalvelut – Tampere – Medifamilia
Aleksis  Kiven  katu  24, Tampere  33200

Palvelupäällikkö
Heli Sitari | p. 044 766 0680 | heli.sitari@coronaria.fi


Kuntoutuspalvelut – Turku
Yliopistonkatu  37, 20100  Turku

Tiimivastaava  (puheterapia,  toimintaterapia)
Suvi  Vehkavuori  |  p.  050  387  6630  |  suvi.vehkavuori@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Inkka Sundblad | p. 050 309 3344 | inkka.sundblad@coronaria.fi