palvelemme valtakunnallisesti

Valtakunnallinen palvelunumeromme

p. 010 525 8801

tavoitat meidät myös sähköpostitse

E-mail: kuntoutus@coronaria.fi

Toimipisteidemme yhteystiedot

Palvelemme asiakkaitamme 22 toimipisteen ja yli 300 asiantuntijan voimin. HUOM! Jos et löydä kaupungistasi toimipistettämme, katso lähin toimipiste maakunnan alueeltasi, palvelemme myös useimmissa ympäristökunnissa!

terapeuttiemme yhteystiedot löydät täältä

Toimipisteidemme yhteystiedot löydät täältä 

toimipisteiden tiimivastaavat ja palvelupäälliköt löydät täältä

Kuntoutuspalvelut – Espoo
Kappelitie 6, 02200  Espoo

Tiimivastaava (puheterapia, toimintaterapia)
Annette  Hasel | p. 050 523 1447  |  annette.hasel@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Inkka Sundblad | p. 050 309 3344 | inkka.sundblad@coronaria.fi

Kuntoutuspalvelut – Helsinki – Lassila
Kuparitie  16, 00440  Helsinki

Tiimivastaava  (puheterapia,  toimintaterapia)
Maija  Niemelä  |  p.  050  466  8256  |  maija.niemelä@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Inkka Sundblad | p. 050 309 3344 | inkka.sundblad@coronaria.fi

Kuntoutuspalvelut – Helsinki – Malmi
Malmin  kauppatie  8, 00700  Helsinki

Tiimivastaava  (puheterapia,  toimintaterapia)
Katariina  Päivilä  |  p.  050 338 8974  |  katariina.paivila@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Inkka Sundblad | p. 050 309 3344 | inkka.sundblad@coronaria.fi

Kuntoutuspalvelut – Inari
Piiskuntie  5,  99800  Inari

Tiimivastaava  (toimintaterapia)
Kaisu  Utriainen  |  p.  040 827 0606  |  kaisu.utriainen@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Niina Niva | p. 050 562 9466 | niina.niva@coronaria.fi

Kuntoutuspalvelut – Jyväskylä
Ahjokatu  14-­16, 40320  Jyväskylä

Tiimivastaava  (puheterapia)
Heli  Holmberg  |  p.  050 575 7961  |  heli.holmberg@coronaria.fi

Tiimivastaava  (fysioterapia)
Juha  Suhanto  |  p.  040  716  8874  |  juha.suhanto@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Essi Katisko | p. 040 684 6983 | essi.katisko@coronaria.fi

Kuntoutuspalvelut – Järvenpää

Palvelupäällikkö (puheterapia, toimintaterapia)
Inkka Sundblad | p. 050 309 3344 | inkka.sundblad@coronaria.fi

Kuntoutuspalvelut – Kajaani
Linnankatu  6, 87100  Kajaani

Tiimivastaava  (puheterapia,  toimintaterapia)
Tiina  Heikkinen  |  p.  040 192 3914  |  tiina.heikkinen@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Niina Niva | p. 050 562 9466 | niina.niva@coronaria.fi

Kuntoutuspalvelut – Kemi
Valtakatu  20, 94100  Kemi

Tiimivastaava  (puheterapia,  toimintaterapia,  fysioterapia)
Kirsi  Kinnunen  |  p.  050 521 0063  |  kirsi.kinnunen@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Mirva Saarela | p. 040 183 6609 | mirva.saarela@coronaria.fi

Kuntoutuspalvelut – Kotka
Keskuskatu  10, 48100  Kotka

Tiimivastaava  (puheterapia,  toimintaterapia)
Katariina  Rantalainen  |  p.  050 593 3265  | katariina.rantalainen@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Essi Katisko | p. 040 684 6983 | essi.katisko@coronaria.fi

Kuntoutuspalvelut – Kuopio
Käsityökatu  41, 70100  Kuopio

Tiimivastaava  (puheterapia,  toimintaterapia)
Krista  Rönkkö  |  p. 050 368 8772  |  krista.ronkko@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Essi Katisko | p. 040 684 6983 | essi.katisko@coronaria.fi

Kuntoutuspalvelut – Lahti
Askonkatu  10,  15100  Lahti

Palvelupäällikkö (puheterapia, toimintaterapia)
Inkka Sundblad | p. 050 309 3344 | inkka.sundblad@coronaria.fi

Kuntoutuspalvelut – Lappeenranta
Laserkatu  6,  53850  Lappeenranta

Tiimivastaava  (puheterapia)
Katariina  Rantalainen  |  p. 050 593 3265  | katariina.rantalainen@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Essi Katisko | p. 040 684 6983 | essi.katisko@coronaria.fi

Kuntoutuspalvelut – Oulu
Saaristonkatu  22, 90100  Oulu

Tiimivastaavat  (puheterapia)
Piia  Haapalainen  |  p.  050 379 5161  |  piia.haapalainen@coronaria.fi
Maarit  Ronkainen  |  p.  050 411 6535  |  maarit.ronkainen@coronaria.fi
Kirsi  Kinnunen  |  p.  050 521 0063  |  kirsi.kinnunen@coronaria.fi

Tiimivastaava  (toimintaterapia)
Satu  Holappa  |  p.  044 700 5004  |  satu.holappa@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Mirva Saarela | p. 040 183 6609 | mirva.saarela@coronaria.fi

Kuntoutuspalvelut – Oulu – Medifamilia
Medifamilia  /  Kelan  sopeutumisvalmennuskurssit  ja  yksilökuntoutusjaksot
Sokos  Hotel  Eden
Holstinsalmentie  29, 90510 Oulu

Palvelupäällikkö
Sari  Ronkainen  |  p.  044  714  7092  |  sari.ronkainen@coronaria.fi

Medifamilia / Avokuntoutus
Isokatu  19  B  14,  90100  Oulu

Palvelupäällikkö
Piia Haukilahti | p. 044 765 2612 | piia.haukilahti@coronaria.fi

Kuntoutuspalvelut – Pori
Eteläkauppatori  4, 28100  Pori

Tiimivastaava  (puheterapia,  toimintaterapia)
Tiina-­Maria  Maijala  |  p.  050  310  1545  |  tiina-­maria.maijala@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Essi Katisko | p. 040 684 6983 | essi.katisko@coronaria.fi

Kuntoutuspalvelut – Pudasjärvi
Jukolantie  1,   93100  Pudasjärvi

Tiimivastaava  (puheterapia,  toimintaterapia,  fysioterapia)
Riitta  Tiainen  |  p.  040  684  7299  |  riitta.tiainen@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Niina Niva | p. 050 562 9466 | niina.niva@coronaria.fi

Kuntoutuspalvelut – Raahe
Sovionkatu  4, 92100  Raahe

Tiimivastaava  (puheterapia,  toimintaterapia)
Satu  Holappa  |  p.  044  700  5004  |  satu.holappa@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Mirva Saarela | p. 040 183 6609 | mirva.saarela@coronaria.fi

Kuntoutuspalvelut – Rovaniemi
Vapaudentie  22, 96100  Rovaniemi

Tiimivastaava  (puheterapia,  toimintaterapia,  fysioterapia)
Kaisu  Utriainen  |  p.  040  827  0606  |  kaisu.utriainen@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Niina Niva | p. 050 562 9466 | niina.niva@coronaria.fi

Kuntoutuspalvelut – Tampere
Uimalankatu  1, 33540  Tampere

Tiimivastaava  (puheterapia)
Tiina  Lehtinen  |  p.  050  592  3647  |  tiina.lehtinen@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Essi Katisko | p. 040 684 6983 | essi.katisko@coronaria.fi

Kuntoutuspalvelut – Tampere – Frontaali
Kauppakatu  3  B,  4.krs 33200  Tampere

Ajanvaraus, tiedustelut 03-222 6020

Tiimivastaava (psykologipalvelut)
Hannele Juhola-Eriksson | p. 040 060 8208 | hannele.juhola-eriksson@coronaria.fi

Kuntoutuspalvelut – Tampere – Medifamilia
Aleksis  Kiven  katu  24, Tampere  33200

Palvelupäällikkö
Heli Sitari | p. 044 766 0680 | heli.sitari@coronaria.fi

Kuntoutuspalvelut – Turku
Yliopistonkatu  37, 20100  Turku

Tiimivastaava  (puheterapia,  toimintaterapia)
Suvi  Vehkavuori  |  p.  050  387  6630  |  suvi.vehkavuori@coronaria.fi

Palvelupäällikkö
Inkka Sundblad | p. 050 309 3344 | inkka.sundblad@coronaria.fi